تماس با ما : شماره تلفن های پشتیبانی : 09125086762 -09124900253 *** ایمیل : info@kado4fasl.ir
خانه / آرایشی / توصیه هایی درباره فرچه های آرایشی | قلم موهای آرایشی

توصیه هایی درباره فرچه های آرایشی | قلم موهای آرایشی

توصیه هایی درباره فرچه های آرایشی | قلم موهای آرایشی

یکی از مهمترین ابزار آرایشی، فرچه های آرایشی هستند. فرچه های آرایشی انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها کارآیی متناوتی نیز دارند. مراقبت صحیح و مناسب از فرچه های آرایشی، به عمر آنها اضافه کرده و باعث کارکرد بهینه آنها می شود.

فرچه های آرایشی

الیاف به کار رفته در فرچه های آرایشی

معمولاً الیاف به کار رفته در فرچه های آرایشی از دو نوع است، یا از مواد طبیعی ساخته شده و یا مصنوعی. فرچه هایی که از الیاف طبیعی ساخته شده اند، معمولاً از موی حیواناتی مانند سنجاب، بز، سمور و نوعی اسب مخصوص است. فرچههای آرایشی که از الیاف طبیعی ساخته شده است، برای استفاده از محصولات آرایشی پودری مانند رژ گونه و انواع سایه چشم مناسب است.

فرچه های آرایشی که از مواد مصنوعی تولید میشوند، معمولاً در آزمایشگاه ها و مواد مصنوعی به دست می آید. این نوع فرچه معمولاً برای استفاده از مواد آرایشی مایع یا کرمی مانند انواع کرم های آرایشی و رژ لب مناسب است. این نوع فرچه ها معمولاً با تمام پوست های حساس سازگار است.

ماده به کار رفته در ساخت دسته فرچه های آرایشی

معمولاً جنس دسته فرچه های آرایشی، از چوب، پلاستیک و یا نوعی صمغ مخصوص است. بین دسته و الیاف نیز قسمتی فلزی وجود دارد که دسته را به الیاف متصل میکند. هنگام خرید فرچه های آرایشی، فرچهی را انتخاب کنید که دسته به خوبی به الیاف متصل شده باشد.

انتخاب فرچه آرایشی مناسب

علی رغم نوع کاربرد فرچه، توصیه هایی وجود دارد که همیشه باید مد نظر قرار دهید. اول اینکه همیشه جنس الیاف به کار رفته در فرچه را بررسی کنید. الیاف به کار رفته چه طبیعی باشد چه مصنوعی، باید هنگام تماس با پوست احساس نرمی و لطافت را به آن بدهد. فرچه ها نباید زبر و خشن باشند. نکته دوم اینکه از اتصال الیاف فرچه و دسته آن مطمئن شوید. دسته باید بدون حرکت و محکم به الیاف متصل شده باشد و هنگام تکان دادن الیاف، نباید دسته تق و لق باشد.

نکته سوم هم این است که همیشه باید فرچهی را انتخاب کنید که متناسب نیاز شما باشد. برای مثال افرادی که زیاد سفر میکنند و همیشه فرچه آرایشی خود را همراه دارند، باید از نوعی فرچه استفاده کنند که دارای دسته هایی مقاوم تر است.

تمیز کردن فرچه های آرایشی

مراقبت صحیح و تمیز کردن مناسب فرچه های آرایشی، باعث بالارفتن عمر مفید آنها میشود. فرچه هایی که از الیاف طبیعی ساخته شده اند، به دلیل ترکیبات طبیعی موجود در آنها، نسبت به الیاف مصنوعی احتیاج به مراقبت بیشتری دارند. امروزه تمیز کننده های فرچه زیادی در بازار وجود دارد و شما میتوانید با خرید آنها، هفته ای یکبار فرچه خود را تمیز کنید. فرچه هایی هم که با الیاف مصنوعی ساخته شده اند، به راحتی با شامپو تمیز می شوند.

حداقل، هر دو هفته یکبار باید فرچه های آرایشی را تمیز کنید. البته اگر از فرچه های آرایشی برای رنگ های مختلف استفاده میکنید، باید بیشتر آن را تمیز کنید. اگر از آب و شامپو برای تمیز کردن فرچه ها استفاده میکنید، باید از آب سرد استفاده کنید تا روغن های طبیعی الیاف آن از فرچه خارج نشود.

هنگامی که شستشوی فرچه ها تمام شد، آنها را به صورت مسطح به گونه ای قرار دهید که سر فرچه آویزان باشد. این کار به خشک شدن فرچه کمک کرده و باعث حفظ شکل ظاهری آن میشود. به هیچ وجه فرچه را هنگام خشک شدن روی انتها قرار ندهید. چرا که با این کار آب موجود در الیاف فرچه به سمت فلزی رفته و باعث زنگ زدن و از بین رفتن فرچه میشود.

 

چرا فرچه های آرایشی را تمیز کنیم؟

جوابش ساده است”تمیز کردن فرچه های آرایش به معنی خلاص شدن از شر خاک، روغن، آرایش باقی مانده روی فرچه ها،پوست مرده و باکتری هاست. در هفته یک بار تمیز کردن فرچه های آرایشی مناسب است.و برای این کار چندین نوع روش وجود دارد.

روش اول، ژل دستشویی و یا ظرف شویی ضد باکتری است که با روغن زیتون مخلوط کنید. از هردو به مقدار برابر استفاده کنید.برس ها را با این مخلوط بشویید و سپس با آب بسیار بشویید.

روش دوم؛ استفاده از صابون بدون بو،فرچه کمی نم دار را به صورت دورانی به صابونی که خیس نشده بزنید.اگر صابون بیش از حد خشک است می توانید یک قطره روغن زیتون به روی صابون بزنید،اینکار باعث تسهیل حرکات دورانی می شود.سپس با آب فراوان بشویید.

روش سوم؛ کمی از تونیک پاک سازی پوست را به روی حوله کاغذی بزنید. فرچه ها با حرکات دورانی کوچک تا زمانیکه دیگر رنگی روی آن نماند تمیز کنید

 

 

نگه داری صحیح از فرچه ها:

فرچه های آرایشی باید به گونه ای نگه داری شوند که سر آنها دچار فشار زیادی نباشد. بعد از استفاده از مواد آرایشی مرطوب، قبل از کنار گذاشتن فرچه، اجازه دهید که کاملاً بخشکد. این نوع فرچه ها نباید در معرض حرارت بالا نگه داری شوند.

مطالب مرتبط :

 

فروشگاه اینترنتی کادو ۴ فصل

telegraminstagram

برخی از محصولات فروشگاه :

 1. آرایش و پیرایش ناخن 
 2. تیپ کاشت ناخن
 3. ست مانیکور
 4. نگین ناخن
 5. چسب ناخن
 6. کاتر ناخن
 7. سوهان ناخن
 8. گوشت گیر ناخن
 9. ناخن گیر

شاید اینها را هم دوست داشته باشید :

 • ست قلم گریم ۱۸ تکه بزرگ
 • قلم آرایش
  براش رژگونه وکیوم بزرگ-T101
 • قلم آرایش
  براش رژگونه وکیوم بزرگ-T102
 • قلم آرایش
  براش رژگونه وکیوم بزرگ-T103
 • قلم آرایش
  براش رژگونه وکیوم باریک -T104
 • قلم آرایش
  براش رژگونه وکیوم باریک-T105
 • قلم آرایش
  براش رژگونه وکیوم باریک-T106
 • ست براش رژگونه-TB101
 • براش سایه نگین دار-TV101
 • براش گریم | قلم موی آرایش | D101
 • براش گریم سر صاف-D102
 • قلم موی آرایشی
  براش گریم سر صاف - D103
 • قلم مو آرایش
  براش گریم سرگرد-D104
 • براش گریم سر گرد-D105
 • براش گریم سرکج-D106

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *