تماس با ما : شماره تلفن های پشتیبانی : 09125086762 -09124900253 *** ایمیل : info@kado4fasl.ir
خانه / آرایشی / آموزش کار با قیچی های پیتاژ | قیچی اره ای

آموزش کار با قیچی های پیتاژ | قیچی اره ای

آموزش کار با قیچی های پیتاژ :

قبل از این که نحوه کار با قیچی پیتاژ یا اره ای را یاد بگیریم  باید اول خود قیچی ،نوع،اندازه ،شکل و کاربر آن را بشناسیم و بدانیم که چه موقع و برای چه مدل موهایی کاربرد دارد .

طول استاندار کل قیچی ها چه قیچی کار ساده چه قیچی اره ای ۱۷ سانتیمتر می باشد ، البته برای کوتاهی هایی که به صورت عمودی ( ۹۰ درجه – ۴۵ درجه ) انجام میشود تیغه قیچی می تواند کوتاه تر باشد چون با نوک قیچی کار میکنیم،مثلا ۱۵ سانتیمتر .

خود قیچی های اره ای در کل به جز، مارک، رنگ، نوع جنس و قیمت به دو نوع یک طرفه و دوطرفه تقسیم میشوند ، یعنی یک نوع  یکی از تیغه قیچی اره ای است و نوع دیگر هر دوطرفه تیغه قیچی اره ای میباشد ، و هر دو نوع سه دسته ۲۵ درصد – ۵۰ درصد و ۷۵ درصد دارند ، که فرق بین آنها را بعد از آشنایی کامل خواهیم گفت .

کار اصلی قیچی اره ای خالی کردن لابه لای موها است نه کوتاه کردن کامل ، یعنی وقتی دسته مویی را با این نوع قیچی از هرقسمتی ، ته دسته مو،وسط دسته مو،یا نوک دسته  مو کوتاه می کنیم در واقع یک سری از موها کوتاه می شود و یک سری  کوتاه نمیشود ، اینکه چقدر کوتاه می شود و چقدر کوتاه نمیشود بستگی به درصد قیچی دارد .

 • ۲۵ درصد ( ۱ به ۳ ) یعنی اگر دسته مویی ۱۰۰ تار مو باشد ، ۲۵ تار کوتاه میشود و ۷۵ تار کوتاه نمیشود .
 • ۵۰ درصد ( ۲ به ۲ ) یعنی اگر دسته مویی ۱۰۰ تار مو باشد ، ۵۰ تار کوتاه میشود و ۵۰ تار کوتاه نمیشود .
 • ۷۵ درصد ( ۳ به ۱ ) یعنی اگر دسته مویی ۱۰۰ تار مو باشد ، ۷۵ تار کوتاه میشود و ۲۵ تار کوتاه نمیشود .

 

نمونه عکس هایی از سه نوع قیچی یک طرفه با درصد های مختلف و توضیحات بیشتر روی تصویر آماده کردیم .

 

قیچی پیتاژ

قیچی پیتاژ

قیچی پیتاژ

قیچی پیتاژ

 

فرقه یک طرفه و دو طرفه در این است که دو طرفه ۱۰ درصد کمتر کوتاه میکند نسبت به یک طرفه نوع خودش ، در واقع فرار موها به هر دو طرف امکان پزیر میشود به خاطر همین کمتر مویی کوتاه میشود .

 

حالا وقت آن است که بدانیم چه موقع و برای چه موهایی از این قیچی استفاده کنیم

قیچی اره ای یا همان پیتاژ از قدیم از زمانی که قیچی های استیل و فولادی ساخته شد وجود داشت ، و برای خالی کردن لا به لای مو استفاده می شد ، برای کم هجم کردن موهای پرپشت که راحت تر شسته و شانه شود ، و کاربرد دیگر آن این است که وقتی مویی را با قیچی کار یکدست و یک اندازه  کوتاه میکنیم گاهی اوقات دیده میشود که دو طرف بغل راست و بغل چپ هم اندازه نیستند ، به خاطر اینکه یک طرف پرپشت تر است ، یا بالای سر کم پشت و دوره سر پرپشت است که با هم هماهنگ نیستند ، با استفاده از قیچی اره ای این نامیزانی را هماهنگ میکنیم .

کاربرد دیگر آن که امروزه رواج زیادی دارد تیز کردن نوک موها است ، با وسیله های مختلفی میتوان موها را کم هجم و نوک موها را تیز یا پیتاژ کرد ، مثل تیغ  پیتاژ، قیچی سه لبه ، قیچی اره ای و قیچی های کار ساده ( به صورت روش موجی انجام میشه ) در واقع مدل هایی که خورد باید بشن و دسته های مو از ته پرپشت شروع میشه و به نوک مو که میرسه کم پشت میشند با این ابزارها و روشها انجام میشه .اساس این که چه مویی با چه اندازه ای را باید پیتاژ کرد رو بدانیم کارمان راحت تر میشود .

 • مرحله اول کوتاه کردن مو به اندازه مدل انتخابی یا درخواست مشتری  بهتر است به صورت  هفتی هشتی باشد ،
 • مرحله بعد استفاده از وسیله پیتاژ که ما در اینجا قیچی اره ای رو خواهیم گفت است .

برای آقایان :

 • اگر موها پرپشت باشد میتوانیم مراحل کار با قیچی اره ای  از ته مو شروع  کنیم
 • اگر موها از نظر کم پشت و پرپشتی متوسط باشد از وسط دسته مو شروع میکنیم .
 • اگر کم پشت باشد فیمابین وسط دسته مو و نوک مو شرع میکنیم .

برای خانم ها :

 • اگر موها پرپشت باشد فیمابین ته و وسط دسته  شروع میکنیم .
 • اگر متوسط  باشد  از وسط دسته مو  شرع میکنیم
 • اگر کم پشت باشد فقط نوک موها را دو یا سه مرحله با قیچی اره ای کوتاه میکنیم .

 

۵۵

منبع : نیک رویان

فروشگاه اینترنتی کادو ۴ فصل

برچسب ها :

آرایش صورت آرایش صورت مرد آرایش مرد آرایشگاه مردانه آموزش اصلاح ابرو مرد آموزش اصلاح صحیح مرد آموزش پیتاژ کردن مو آموزش رایگان مدل فشن آموزش کوتاه کردن موی آقایون آموزش مدل موی مرد ابرو اصلاح ابرو اصلاح ابرو آقا اصلاح صحیح صورت اصلاح مو پیتاژ فیلم آموزش آرایش مرد فیلم رایگان فیلم رایگان آموزش آرایش مرد فیلم رایگان آموزش آرایش مردانه فیلم رایگان آموزش اصلاح ابرو کار با ماشین اصلاح کتاب کتاب آموزش آرایش کتاب آموزش آرایش مرد کتاب رایگان کتاب مدل مو مرد مدل بکهام مدل تیفوسی مدل مو موی بلند موی سر موی فشن – قیچی کوتاهی مو سر – قیچی پیتاژ

محصولات مرتبط :

پاسخی دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *